Пълното ръководство за Мекотели

Пълното ръководство за Мекотели

Пълното ръководство за Мекотели

Blog Article



Тялото на животните наподобява червей. Морски мекотели, обитаващи колонии на хидровидни и корали, по които пълзят. Специализираният им начин на живот е причина да се редуцира голяма част от мантийната обвивка, ктенидиите и отчасти крака.

Метформин намалява стареенето на органите при мъжки маймуни

Двукрилите са наречени така заради сдвоените си черупки. Черупките на двучерупчетата се състоят от две половини, огледални изображения една на друга, които са съединени в единия край от гъвкава панта. Всяка половина е асиметрична и закръглена, така че когато е затворена срещу противоположното си число, това образува куполно пространство близо до шарнирния ръб на черупката, което побира по-голямата част от тялото на двучерупчестата и се стеснява към ръба на черупката, която се отваря.

С помощта на такъв „крак“ тя бавно пълзи по субстрата. Достатъчно е да си припомним добре на всички, запознати с гроздовия жълт охлюв и езерца.

Бивалвите се карактеризираат со нивните обвивки и живеат и во морски и во слатководни живеалишта.

След което тези въжета се закотвят в морето. Във фазата на растеж те непрекъснато се проверяват, докато станат готови за събиране.

Виждането на нови лезии на мекотели означава, че сте влезли в контакт с някой (или нещо), който има вируса, и ще трябва да започнете процеса на възстановяване отначало.

Развитието при повечето мекотели е непряко. При по-примитивните таксономични групи ларвата е трохофора, подобно на ларвата на полихетите, а при по-висшите – велигерова ларва.

Защо тогава ни напомнят за нас самите? Текст: Оливия Джъдсън; Снимки: Дейвид Лийтшуагър Галерия

полжавите се најголема и најразновидна група мекотели. Главата им е добро развиена, стапалото е широко и рамно, а черупката има спирален облик.

Те нямат глава като такава, предният край на тялото е покрит с черупки и има два пипала под формата на остриета, които, движейки се, вкарват храна в въртящата се дупка, водеща през гърлото в стомаха.

Направо към съдържанието Главно меню Главно мекотели меню

Онтогенезата на мекотелите е главно со метаморфоза. Општо земено, органите од органските системи кај мекотелите се диференцирани на релативно високо еволутивно ниво.

Вижте още: Октоподите – майстори на камуфлажа и сръчни ловци

Report this page